Topuk Yaylası Gündoğumu Timelaps

Düzce İli Kaynaşlı ilçesi Bıçkıyanı Köyü Mevkiinde bulunan Topuk Yaylası ve Göleti D-100 Karayoluna 10 Km. mesafededir. Kaynaşlı, Darıyeri-Bakacak mevkiinden hareket ederek, Dipsizgöl köyüne giden yoldan devam edip Topuk Yaylasına ulaşabilirsiniz. İki yanı Kayın, Gürgen ve Köknar ağaçlarıyla bezenmiş yoldan ilerlerken bitki örtüsünün güzelliği karşısında şaşıracaksınız. Rakımı 1300mt. olan yayladan; Abant Gölü, Odayeri Yaylası, Sinekli Yaylası ve Samandere Şelalesine ulaşmakta mümkün. Yaylada bulunan Yayla Göleti ortamla bütünlük arz ederek buraya olan ilgiyi arttırmaktadır. Dağdan çıkan kaynak sularıyla beslenen gölette; Aynalı Sazan, Kadıncık ve Hollanda Sarısı gibi balık türleri yaşamakta olup Gölette olta balıkçılığı yapmakta mümkündür.Topuk Yaylasında önce ormanın kokusu, ardından göletle buluşan Sarıçam, köknar, Kayın Gürgen ağaçlarının görüntüsü ile birlikte farklı birçok kuş çeşidinden doğa konseri dinleyerek ormanın içinde bulunan patika yollarda trekking yürüyüşleri ve foto-safari yapabilirsiniz.

“TOPUK YAYLASI” HTTP://WWW.DUZCEKULTURTURİZM.GOV.TR/SAYFA.ASP?İD=66,ERİŞİM TARİHİ 30 KASIM 2012, 22:18

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi sınırlarındaki Topuk Yaylası’nda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edildi.8 bin 091 metrekarelik inşaat alanı ile tamamı doğal ahşap malzemeden yapılan tesisin kullanım alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerle birlikte 8 bin 605 metrekareyi buluyor.

“FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ TOPUK YAYLASI TESİSLERİ” HTTP://WWW.FENERBAHCE.ORG/TOPUKYAYLASİ/,ERİŞİM TARİHİ 30 KASIM 2012, 22:53

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapmak istermisiniz ?